Porażenie Erba

Uszkodzenie splotu ramiennego – czy zawsze przyczyną jest błąd lekarza?

Uszkodzenie splotu ramiennego – czy zawsze przyczyną jest błąd lekarza?

Uszkodzenie splotu ramiennego – czy zawsze przyczyną jest błąd lekarza?

Uszkodzenie splotu ramiennego – czy zawsze przyczyną jest błąd lekarza? Niektórych przypadków uszkodzenia splotu barkowego nie można uniknąć, jednakże prawidłowe postępowanie w momencie wystąpienia dystocji barkowej może uratować zdrowie i życie dziecka. Do uszkodzenia splotu barkowego u noworodków dochodzi na skutek rotacji główki przy jednoczesnym zablokowaniu barków oraz ciągnięcia główki dziecka do dołu przez położną. Wszystko to powoduje oderwanie korzeni nerwowych splotu barkowego z trwałym porażeniem. W wielu sytuacjach okresowa utrata funkcji kończyny jest związana z naciągnięciem i obrzękiem splotu bez przerwania nerwów. Uszkodzeniu splotu barkowego mogą sprzyjać dodatkowe czynniki, co rodzi pytanie dotyczące stopnia odpowiedzialności osoby odbierającej poród za uszkodzenie splotu ramiennego.

bezpłatna konsultacja

Uszkodzenie splotu ramiennego – przyczyny są dyskusyjne

Istnieją wątpliwości na temat tego, czy silna boczna trakcja lub rotacja główki płodu mogą spowodować przerwanie lub naciągnięcie splotu barkowego u dziecka, skutkujące trwałym lub czasowym porażeniem. Jeśli wystąpi dystocja barkowa (czyli zablokowanie barku płodu na czas dłuższy niż 1 minuta), personel medyczny musi zastosować wszystkie zalecane manewry, aby uwolnić przedni bark dziecka spod spojenia łonowego matki. Nie wydaje się, aby którykolwiek manewr był bardziej skuteczny lub stanowiący mniejsze zagrożenie porażenia splotu barkowego niż inne tego typu chwyty.

Jak mierzy się stopień trakcji, aby zapewnić, że nie używa się nadmiernej siły? Użyta podczas porodu siła zależy od lekarza. Wiemy, że siła skurczów macicy jest bardzo różna. Wiemy również, że siła związana z parciem różni się w zależności od osoby i w trakcie kolejnych prób parcia. Wykazano, że splot barkowy u noworodka ulega przerwaniu lub naciągnięciu w odpowiedzi na różną siłę. Dlatego też dystocja barkowa jest niezwykle trudną sytuacją położniczą, która wymaga od personelu medycznego ogromnego doświadczenia i wiedzy.

zadzwoń teraz

Odszkodowanie za uszkodzenie splotu ramiennego przy porodzie

Jeżeli podczas Twojego porodu doszło do zaniedbania ze strony personelu medycznego to masz pełne prawo do godnej rekompensaty za doznaną krzywdę.

Czy w czasie Twojego porodu doszło do dystocji barkowej?

Czy Twoje dziecko ucierpiało na skutek błędu w działaniu lekarzy?

Czy Twoje dziecko ma uszkodzenie splotu ramiennego?

Jeżeli Twoja odpowiedź jest twierdząca, jak najszybciej skontaktuj się z Krajowym Rejestrem Osób Poszkodowanych, aby zabezpieczyć roszczenie i przyszłość swojego dziecka. Nie pozwól, aby zaniedbania personelu medycznego stały się codziennością.

Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych specjalizuje się w dochodzeniu roszczeń odszkodowawczych związanych z błędami okołoporodowymi skutkującymi trwałym uszczerbkiem na zdrowiu nowonarodzonego dziecka. Zapewniamy profesjonalną i bezpłatną analizę Twojej sprawy oraz pomoc z zakresu prawa medycznego. Nasi prawnicy od 20 lat prowadzą sprawy błędów lekarskich odnosząc liczne sukcesy.

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

Pokaż 0 Komentarze
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!

Leave a Comment