Porażenie Erba

Porażenie splotu ramiennego – jak leczyćPorażenie splotu ramiennego – jak leczyć?

Porażenie splotu ramiennego to dotkliwa dolegliwość, która najczęściej powstaje w wyniku ciężkiego porodu. W wielu przypadkach trudno obarczyć winą lekarza. Jednakże w celu dokonania takiej oceny, Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych analizuje dokumentację medyczną.

bezpłatna konsultacja prawna

Porażenie splotu ramiennego – jak leczyć – czynniki ryzyka

Splot ramienny złożony jest z nerwów połączonych z kończyną górną, a także mięśniami tułowia i szyi. Do porażenia tych odcinków może dojść wobec wystąpienia dystocji barkowej, a przyczyn jej wystąpienia można doszukiwać się na przykład przy niestwierdzonej makrosomii płodu przed porodem, dającej wskazanie do wykonania cesarskiego cięcia. Wnikliwe przeanalizowanie wykonywanych badań pozwala nam na ocenę, czy faktycznie w Twojej sytuacji możemy mówić o błędzie, za który odpowiedzialny jest lekarz.

zadzwoń teraz

Porażenie splotu ramiennego – jak leczyć – właściwy dobór form terapii

Leczenie urazu należy rozpocząć od czynności zmniejszających ból, a także od podjęcia działań wobec towarzyszących uszkodzeń. Lekarz powinien podeprzeć ramię, a także sprawdzić, czy nie zostały naruszone naczynia, jeżeli uraz ma formę otwartą.

Porażenie splotu ramiennego wiąże się z różnorodnymi konsekwencjami, a co za tym idzie wymaga zastosowania różnorowdnych metod. Czasem lekarze wstrzymują się z leczeniem bardziej inwazyjnym, aby poczekać na poprawę przy zastosowaniu masażu i fizjoterapii. Niemowlęta wykazują niesamowite zdolności regeneracyjne, stąd specjaliści oczekują samoistnej poprawy.

Stopień uszkodzenia niekiedy może być na tyle poważny, że pojawia się potrzeba protezowania, czy też przeprowadzenia przeszczepu. Mimo to, operacja może nie przywrócić pełnej sprawności, jednakże może dać szansę na ruch w uszkodzonych częściach.

Fizjoterapię stosuje się jako element wspomagający, zaś po ingerencji chirurgicznej jest ona niezbędna. Poza nią regularne ćwiczenia, masaże, rozciąganie, wszelakie formy rehabilitacji, to podstawa w próbie poprawy sprawności uszkodzonego obszaru.

Powrót do sprawności ruchowej jest powolny i niestety często niezadawalający. Przy całkowitym uszkodzeniu rokowania nie są najlepsze. Uśmierzająco i wspomagająco stosuje się także leczenie farmakologiczne w postaci leków rozluźniających mięśnie i przeciwbólowych.

Profesjonalna pomoc

Jeżeli Twoje dziecko cierpi na porażenie splotu ramiennego i zastanawiasz się, czy doszło do tego w wyniku następstwa, które lekarz mógł przewidzieć, zgłoś się do nas. Bezpłatnie przeanalizujemy dokumentację medyczną i ocenimy szansę na uzyskanie odszkodowania oraz zadośćuczynienia. Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych ma doświadczenie w dochodzeniu roszczeń z tytułu błędów okołoporodowych. Nie czekaj, możesz nam zaufać.

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

Pokaż 0 Komentarze
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!

Leave a Comment