Porażenie Erba

Porażenie splotu ramiennego – co dalejPorażenie splotu ramiennego co dalej?

Porażenie splotu ramiennego może mieć miejsce w czasie porodu, a także w późniejszym okresie życia np. na skutek wypadku, czy urazu mechanicznego. Uszkodzenia splotu ramiennego powstałe podczas rozwiązania ciąży są konsekwencją trudnego przebiegu porodu. Tego typu uszkodzenia są jednym z częstszych urazów powstałych na skutek próby wydostania dziecka z łona matki, gdy główka zostaje wydobyta, jednakże barki pozostają zaklinowane (dystocja barkowa). W takiej sytuacji ważna jest szybka reakcja ze strony przyjmujących poród. Zwlekanie może prowadzić do niedotleniania płodu. Nie w każdym przypadku możemy mówić o błędzie medycznym. Zadzwoń do nas,  abyśmy mogli to stwierdzić poprzez bezpłatną analizę dokumentacji medycznej.

bezpłatna konsultacja prawna

Porażenie splotu ramiennego – co dalej – czy można je przewidzieć?

Należy pamiętać, iż porażenie splotu ramiennego często jest trudne, bądź też niemożliwe do przewidzenia. Błędu ze strony lekarza należy doszukiwać się w przypadku, kiedy posiadał on informacje, które wskazywałyby na to, iż do takiego porażenia może dojść. Mówimy tu o sytuacjach, które sprzyjają temu urazowi, czym są między innymi: nieprawidłowe ułożenie płodu, nadmiernie odgięcie główki od barku, duża waga urodzeniowa, czy też niewspółmierność matczyno-płodowa, które sugerują problemy przy porodzie drogami natury i dają podstawy do wykonania cesarskiego cięcia.

Objawy uszkodzenia splotu ramiennego są najczęściej widoczne zaraz po porodzie, a wśród nich można zauważyć: brak odruchu Moro, zaburzenia ruchu, niedowłady, nienaturalne skurcze, przykurcze czy też zaniki mięśni, skrócenie kończyn, deformacje stawów.

zadzwoń teraz

Porażenie splotu ramiennego – co dalej – diagnostyka

Lekarz powinien rozpocząć diagnostykę od wykonania kliku badań, to jest oceny motorycznej, która poprzez pięciostopniową skalę określa pracę mięśni, aby móc stwierdzić, które z nich pracują odpowiednio, a które nie. Prawidłowe reakcje lekarz zbada poprzez badanie odruchu Moro. Jednocześnie wykonywane są zdjęcia RTG, czy też badania fizykalne. Leczenie jest uzależnione od rodzaju i stopnia urazu, gdyż niekiedy wystarczy fizjoterapia, aby wrócić do sprawności. W innych wypadkach niezbędne jest leczenie chirurgiczne, a niekiedy wspomagające leczenie farmakologiczne.

Profesjonalna pomoc

Jeżeli Twoje dziecko cierpi na porażenie splotu ramiennego i przypuszczasz, że stało się to w wyniku błędu lekarza, zadzwoń do nas. Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych bezpłatnie przeanalizuje dokumentację medyczną.

Nasi prawnicy specjalizują się w błędach okołoporodowych. W oparciu o wieloletnią praktykę określą szansę na wygranie odszkodowania oraz zadośćuczynienia, a także pomogą w dalszym dochodzeniu przysługujących Ci roszczeń. Nie czekaj, przedstaw nam swoją historię i pozwól sobie pomóc.

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

« Poprzedni artykuł – – Nastepny artykuł »
Pokaż 0 Komentarze
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!

Leave a Comment