Porażenie Erba

Porażenie splotu barkowego rokowaniaPorażenie splotu barkowego rokowania

Porażenie splotu barkowego rokowania – zagadnienie niezwykle ważne dla rodziców, których dzieci zmagają się z poważną niepełnosprawnością na skutek uszkodzenia nerwów. Splot barkowy jest grupą pięciu nerwów, które odpowiadają za prawidłowe działanie kończyny górnej. Istnieją mniej lub bardziej poważne uszkodzenia splotu barkowego i tak naprawdę na tej podstawie ocenia się szanse na wyleczenie.

bezpłatna konsultacja prawna

Porażenie splotu barkowego rokowania – czy dziecko odzyska pełną sprawność?

W przypadku rozciągnięcia nerwu bez jego uszkodzenia, Twoje dziecko najprawdopodobniej odzyska sprawność już po około 3-4 miesiącach. Niestety, przerwanie nerwu oraz wyrwanie nerwu z rdzenia kręgowego może wymagać leczenia neurochirurgicznego. W takiej sytuacji, leczenie jest bardziej inwazyjne, a Twoje dziecko może odczuwać skutki porażenia splotu barkowego przez całe swoje życie.

Porażenie splotu barkowego rokowania – czy taka diagnoza to wyrok dla dziecka?

Porażenie splotu barkowego brzmi dla rodziców noworodków jak wyrok. Zarówno dla dzieci, jak i dorosłych jest to ogromna tragedia. Porażenie splotu barkowego może oznaczać dla dziecka w przyszłości poważne deformacje ciała, przewlekły ból i choroby zwyrodnieniowe. Jednakże nie wszystkie uszkodzenia są nieodwracalne i istnieją szanse na pełne wyleczenie.

zadzwoń teraz

Porażenie splotu barkowego rokowania – o tym jak ważne jest wsparcie lekarza

Rodzice noworodków z porażeniem splotu barkowego często nie są prawidłowo poinformowani o tym jak postępować z dzieckiem, jak się nim opiekować i usprawniać. Najczęściej lekarze każą czekać i nie kierują swoich małych pacjentów na badania, które są rekomendowane w większości przypadków. Badaniami, jakie należy wykonać, kiedy zdiagnozowane zostaje porażenie splotu barkowego są: rentgen porównawczy, rezonans magnetyczny (MR), mielografia lub elektromiografia (czyli w skrócie EMG). Dziecko z uszkodzonym splotem ramiennym powinno być pod opieką wielu specjalistów, czyli neurologa, neurochirurga, fizjoterapeuty. W niektórych przypadkach niezbędna jest interwencja neurochirurga.

Porażenie splotu barkowego rokowania i leczenie – czy należy czekać?

Ogólnie rzecz ujmując, zgodnie z aktualną wiedzą medyczną można odczekać jakieś 3-4 miesiące od urodzenia się dziecka, a dopiero po tym czasie należy rozważyć zabieg operacyjny (jeżeli nie ma pełnego ruchu dłoni, łokcia i ramienia). Jeżeli u półrocznego dziecka nie nastąpi żadne zgięcie w stawie łokciowym, to lekarze zalecają przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego.

Co więcej, warto mieć na uwadze fakt, iż po 12-18 miesiącach od momentu urazu, odnerwione mięśnie są mniej podatne na zabiegi rekonstrukcji nerwów, zatem mogą pozostać sparaliżowane na stałe lub będą osłabione. Nerwy odrastają jedynie ok. 1 mm dziennie, dlatego tak bardzo ważne jest szybkie i prawidłowe postępowanie.

Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych po stronie poszkodowanych dzieci

Jeżeli podejrzewasz błąd lekarza, który skutkował porażeniem splotu barkowego u Twojego dziecka, skontaktuj się z nami. Walczymy o prawa małych, poszkodowanych pacjentów. Zabezpieczymy przyszłość Twojego dziecka i zapewnimy mu pieniądze na leczenie oraz rehabilitację. Pociągniemy lekarzy do odpowiedzialności oraz uzyskamy dla Was najwyższą możliwą rekompensatę.

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

« Poprzedni artykuł – – Nastepny artykuł »
Pokaż 0 Komentarze
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!

Leave a Comment