Porażenie Erba

Porażenie splotu barkowego przy porodzie

Porażenie splotu barkowego przy porodzie

Porażenie splotu barkowego przy porodzie

Porażenie splotu barkowego przy porodzie jest możliwym skutkiem wystąpienia dystocji barkowej. Dystocji barkowej nie można zapobiec, ale istnieją przesłanki, na podstawie których istnieje szansa, aby przewidzieć mogące się pojawić komplikacje w czasie porodu. Jeżeli poród jest trudny i nie ma możliwości przeprowadzenia cesarskiego cięcia, należy zastosować odpowiednie manewry oraz chwyty ręczne. Lekarze i położne muszą zwracać szczególną uwagę na wywiad z pacjentką dotyczący jej stanu zdrowia, wcześniejszych porodów, przebiegu ciąży, wagi noworodka oraz wymiarów miednicy. Jeżeli przy przyjęciu do szpitala którekolwiek ze wskazań do cesarskiego cięcia zostanie pominięte to pojawienie się komplikacji podczas porodu naturalnego jest niemal pewne. W takiej sytuacji najważniejsza jest właściwa reakcja zespołu położniczego – to w jego rękach jest zdrowie i życie Twojego dziecka.

Więcej o możliwych powikłaniach w czasie porodu

bezpłatna porada

Porażenie splotu barkowego przy porodzie – jak leczyć?

Jeżeli u Twojego dziecka zostało zdiagnozowane porażenie splotu barkowego  w wyniku błędu lekarskiego przy porodzie, niezwykle ważne są leczenie i rehabilitacja. U większości dzieci regeneracja nerwów powiązana z regularną fizjoterapią daje bardzo dobre efekty. W takiej sytuacji istnieje duża szansa na odzyskanie pełnej sprawności kończyny. Niestety, rokowania i rodzaj wdrożonej terapii są uzależnione od tego jak bardzo rozległe jest uszkodzenie splotu barkowego. Bywa tak, że jedyną możliwością jest leczenie operacyjne. Każdy rodzaj terapii z pewnością sprawia dziecku ogromne cierpienie, dzieci bywają zniecierpliwione i często też nie potrafią zrozumieć dlaczego różnią się od rówieśników. Nie mają tak beztroskiego dzieciństwa, jak inne dzieci… Codziennie walczą o powrót do sprawności.

Skąd wziąć pieniądze na leczenie i rehabilitację?

Leczenie oraz rehabilitacja są bardzo kosztowne. Wymagają ogromnego zaangażowania rodziców oraz dziecka. Często jest tak, że rodzice nie są przygotowani na taki wydatek – nic wcześniej nie wskazywało na to, że poniesienie takich kosztów będzie konieczne. Jeżeli potrzebujesz pieniędzy na leczenie i rehabilitację niepełnosprawnego dziecka, zgłoś się do Krajowego Rejestru Osób Poszkodowanych. Nasi prawnicy od 20 lat pomagają poszkodowanym dzieciom i ich rodzinom. W przypadku, gdy doszło do błędu medycznego w czasie porodu masz prawo do odszkodowania, zadośćuczynienia i renty. Zgłoś się już dziś, aby móc dochodzić swoich praw.

Zadzwoń teraz

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

Pokaż 0 Komentarze
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!

Leave a Comment