Porażenie Erba

błąd przy porodzie

Porażenie splotu barkowego typu Erba

Porażenie splotu barkowego typu Erba jest jednym z częstszych urazów spowodowanych próbą wydobycia dziecka podczas porodu z dystocją barkową. Zazwyczaj w takiej sytuacji, gdy dochodzi do zaklinowania się barków dziecka, konieczne staje się zastosowanie różnych manewrów i użycie siły przy wyciąganiu dziecka za głowę lub ramię. Prowadzi to nierzadko do urazów i niepełnosprawności. Niepełnosprawności, której być może można było uniknąć, gdyby przeprowadzono stosowny wywiad z przyszłą mamą i uwzględniono wyniki badań.

bezpłatna analiza

Błąd przy porodzie – historia Piotrusia

Piotrusia, 7-letniego chłopca, u którego zdiagnozowano porażenie splotu barkowego typu Erba, spotkałam w parku, na ośnieżonej górce. Zimowe weekendy sprzyjają wspólnej zabawie rodziców i dzieci podczas zjeżdżania na sankach. Piotrusiowi podczas zjazdów towarzyszyła mama – to nie była dla niego komfortowa sytuacja, on również, podobnie jak inne dzieci, pragnął zjechać samodzielnie . Kiedy mama dziecka stanowczo odmówiła, pomoc w walce o niezależność chłopca zaoferowała inna mama, nieświadoma jego niepełnosprawności.
Wtedy właśnie usłyszałam, jak doszło do porażenia splotu barkowego u chłopca i dlaczego nie zawsze może on bawić się tak jak inne dzieci. „Mój Piotruś zawsze dążył do samodzielności – zaczęła mama chłopca. Lekarz prowadzący moją ciążę mówił, że maluszek spieszy się z przyjściem na świat. Każde USG wykazywało, że jest duży… Nie dziwiło mnie to, bo mój starszy syn ważył ponad 4000 g. I wtedy poród również był trudny…
O bólu szybko się zapomina… Być może lekarze mogli coś zrobić? W szpitalu mówili, że powinnam się cieszyć, że nie doszło do większej tragedii… Bardzo bym chciała być bardziej skuteczna w zapewnieniu mu dobrej rehabilitacji. W ramach NFZ-u nie zawsze bywa to łatwe, bo terminy, kolejki, a ja staram się też przynajmniej trochę podreperować domowy budżet dorywczą pracą”.

zadzwoń teraz

Odszkodowanie z błąd przy porodzie

Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych zajmuje się pomocą w uzyskiwaniu wysokich kwot odszkodowań z polis OC placówek medycznych. Jeżeli Ty lub Twoje dziecko ucierpiało na skutek błędów medycznych należy Ci się odszkodowanie. Bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sprawę.
Pieniądze, które możemy dla Ciebie uzyskać to szansa uwolnienia się od konieczności dokonywania codziennych wyborów między zdrowiem dziecka a odrobiną czasu dla siebie. Właściwa rehabilitacja daje nadzieję na lepszą przyszłość dla Twojego dziecka, nadzieję na jego uśmiech i radość z osiągania kolejnych etapów samodzielnego życia.

Błąd przy porodzie – gdzie szukać wsparcia?

Każdego roku, u tysięcy dzieci w Polsce diagnozowane jest porażenie splotu barkowego typu Erba. W dużej mierze uszkodzenia mózgu są spowodowane zaniedbaniem lub błędem w sztuce lekarskiej. Czy coś szczególnie Cię zaniepokoiło w czasie porodu? Jeśli tak, skorzystaj z bezpłatnej konsultacji. Ważne jest, aby uzyskać pomoc doświadczonego pełnomocnika, który będzie Cię wspierał na każdym etapie postępowania. Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych współpracuje z prawnikami specjalizującymi się w zakresie prawa medycznego od 20 lat. Posiadamy odpowiednią wiedzę i doświadczenie, aby móc skutecznie poprowadzić Twoją sprawę i uzyskać satysfakcjonującą rekompensatę.

Sprawy sądowe dotyczące porażenia splotu barkowego będącego skutkiem błędu lekarskiego przy porodzie wymagają zgromadzenia niezbitych dowodów na to, że można było zapobiec uszkodzeniu płodu poprzez większą staranność zespołu położniczego i zachowanie obowiązujących standardów. Jeżeli podejrzewasz, że w szpitalu nie zapewniono Ci optymalnej opieki medycznej, masz prawo do uzyskania odszkodowania, zadośćuczynienia i/lub renty, aby móc sfinansować leczenie oraz rehabilitację swojego dziecka.

więcej o porażeniu splotu barkowego typu Erba – kliknij!

Nasi prawnicy dysponują doświadczeniem potrzebnym do zrozumienia skomplikowanych zagadnień medycznych. Mamy wieloletnie doświadczenie w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych, w tym zwłaszcza związanych z błędami medycznymi przy porodzie. Możemy Ci pomóc uzyskać należne Tobie świadczenia. Wystarczy jeden telefon, aby bezpłatnie skonsultować Twoją historię i ocenić jak możemy Ci pomóc. Nie wahaj się, znamy się na tym.

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

Pokaż 0 Komentarze
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!

Leave a Comment