Porażenie Erba

Porażenie Erba leczeniePorażenie Erba leczenie

Najczęściej do porażenia Erba dochodzi na skutek przedłużającego się porodu naturalnego ze względu na masę urodzeniową dziecka. Między innymi z tego powodu makrosomia płodu jest jednym ze wskazań do cesarskiego cięcia. Nierzadko może dojść do uszkodzenia poprzez zastosowany chwyt, czy też użycie kleszczy bądź próżnociągu.

Zadzwoń do nas, aby dowiedzieć się, czy za trwały uszczerbek na zdrowiu Twojego dziecka, odpowiada placówka medyczna. Należy rozważyć, czy specjalista mógł przewidzieć wystąpienie takiego skutku i wdrożyć odpowiednie postępowanie.

bezpłatna konsultacja prawna

Porażenie Erba – stopień uszkodzenia

Porażenie Erba (bądź też  porażenie Erba-Duchenne’a) to uszkodzenie nerwów splotu ramiennego. Może dojść do zdiagnozowania niedowładu, jak i zerwania. Stopień ciężkości jest niewątpliwie zależy od tego, w jaki sposób i w jakim stadium doszło do porażenia. Wszystko zależne jest od poziomu upośledzenia funkcji górnej części ramienia oraz dobranej formy leczenia. Stan dziecka niewątpliwe może ulec poprawie.

Porażenie Erba wiąże się z takimi problemami, jaki:

  • niedowład ramienia (pełny bądź częściowy)
  • pozbawieniem funkcji czuciowych, czy też motorycznych
  • drętwienie ramienia oraz zmniejszona siła ucisku w dłoni
  • przesunięcie uszkodzonego ramienia do przodu, czy też jego bezwładny zwis

Należy podkreślić, że w leczeniu porażenia typu Erba najważniejszy jest czas. Szybkie postawienie diagnozy i podjęcia odpowiednich kroków może poprawić, a nawet i przywrócić sprawność.

Więcej o porażeniu splotu barkowego typu Erba – kliknij!

zadzwoń teraz

Porażenie Erba leczenie

Wśród metod leczenia należy wskazać na fizjoterapię, rehabilitację oraz środki farmakologiczne. Stosuje się indywidualnie dobrane formy zabiegów fizjoterapeutycznych.  Wszelkie masaże, ćwiczenia i inne regularne zabiegi mają ogromny wpływ na przywrócenie prawidłowych funkcji. Pomagają one rozwinąć mięśnie znajdujące się w okolicy uszkodzenia. W porażeniu Erba stosuje się także farmakologię. Zalecane są leki przeciwbólowe i rozluźniające mięśnie, aby ograniczyć ból związany z przykurczami.

Niestety, niekiedy konieczne jest wdrożenie leczenia chirurgicznego. Zdrowy nerw pobiera się z okolic mięśnia, który nie jest tak intensywnie używany.  Operacja powinna zostać przeprowadzona przed upływem 3 miesięcy od momentu doznania uszkodzenia. Na tym etapie rozwoju układu nerwowego może ona przynieść oczekiwane rezultaty. Nie da się jednak ukryć, iż jak każda operacja niesie za sobą ryzyko wystąpienia pewnych powikłań. Lekarze właśnie z tego powodu czekają z podjęciem tej decyzji. Tym samym, należy podkreślić, iż większości dzieci powraca do zdrowia bez konieczności użycia skalpela.

Porażenie Erba leczenie a pomoc prawników

Bez wątpienia przy zdiagnozowaniu porażenia typu Erba najważniejsze jest szybkie i adekwatne leczenie. Nie da się ukryć, iż fizjoterapia czy rehabilitacja wymaga nakładu pieniędzy. Jeżeli przypuszczasz, iż w Twoim przypadku doszło do błędu okołoporodowego i jest to przyczyną obecnych problemów Twojego dziecka, zadzwoń.

Bezpłatnie przeanalizujmy dokumentację medyczną, aby móc ocenić szansę uzyskania odszkodowania, zadośćuczynienia, czy też dożywotniej renty. Rozliczamy się za sukces. Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych to tym samym gwarancja uzyskania możliwie najwyższych kwot.

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

« Poprzedni artykuł – – Nastepny artykuł »
Pokaż 0 Komentarze
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!

Leave a Comment