Porażenie Erba

Kręcz szyi u niemowlątKręcz szyi u niemowląt – przyczyny

Istnieje wiele czynników, które prowadzą do wystąpienia kręczu szyi, a jednym z najważniejszych jest uraz okołoporodowy. Tego rodzaju przypadłość bywa nazywana kręczem karku i charakteryzuje się przechyleniem szyi do boku. Dochodzi do niego, gdy dziecko w niewłaściwy sposób przechodzi przez kanał rodny lub jest niepraawidłowo ułożone w łonie matki.

bezpłatna konsultacja prawna

Kręcz szyi u niemowląt – objawy

Objawy nie pojawiają się jednak u dziecka od razu po porodzie. Można je w zasadzie zaobserwować dopiero w fazie rozwoju, kiedy zauważalne staje się pochylenie głowy w kierunku przykurczonego mięśnia. Zmiany są na tyle widoczne, że z ich rozpoznaniem nie będą mieli problemów sami rodzice. Wystarczy, że dokonają dokładnych oględzin i znajdą uszkodzony mięsień lub położą maleństwo na plecach i zauważą nieświadome skręcenie główki.

Kręcz szyi u niemowląt – leczenie

To dość powszechna dolegliwość, dlatego ważne, aby została szybko i odpowiednio zdiagnozowana. Aby leczenie było skuteczne, konieczna jest najpierw dokładna analiza, którą chirurg dokonuje po przeprowadzeniu USG. Po badaniu zleca  właściwą rehabilitację, która zazwyczaj przynosi oczekiwane efekty.

Jeśli jednak nie jest zauważana widoczna poprawa, to mogą istnieć wskazania do przeprowadzenia operacji.

zadzwoń teraz

Kręcz szyi u niemowląt – ćwiczenia w domu

Najskuteczniejsza forma rehabilitacji jest przeprowadzana w domu przez samych rodziców. Niezwykle przydatna okazuje się wspomniana tutaj (https://porazenieerba.pl/metoda-vojty/) metoda Vojty. Jeśli ćwiczenia będą przeprowadzane regularnie, odpowiednio skonsultowane z ekspertami, to na ich rezultaty nie będzie trzeba długo czekać. I dziecko ponownie będzie się rozwijać w podobny sposób jak rówieśnicy.

Jeśli rodzice będą chcieli wdrożyć dodatkową pomoc dla swojego pociechy, to skutecznym wsparciem okażą się lekkie masaże w miejscu uszkodzenia.  To rozluźni mięsień i znacznie ułatwi właściwą gimnastykę.

Kręcz szyi u niemowląt bardzo często jest wynikiem urazu przy porodzie. Niestety, może wynikać także z błędu medycznego.

Zagrożenie można zauważyć już na samym początku ciąży i błędne ułożenie dziecka w brzuchu lekarz powinien zauważyć podczas badania USG. Jeśli tego nie zrobił, doszło do poważnego uchybienia i należy Ci się odpowiednia rekompensata.

Gdzie szukać pomocy?

Jeżeli podejrzewasz, że doszło do błędu medycznego przy porodzie, na skutek którego ucierpiało Twoje dziecko, skontaktuj się z Krajowym Rejestrem Osób Poszkodowanych. Każdego dnia, skutecznie walczymy o bezpieczną przyszłość poszkodowanych pacjentów. Pomagamy w uzyskaniu godnej rekompensaty za doznaną krzywdę i trwały uszczerbek na zdrowiu.

Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych od wielu lat specjalizuje się w dochodzeniu odszkodowań za błędy okołoporodowe, a ich eksperci są gwarancją skutecznej walki o sprawiedliwość. Kręcz karku to nie jest wyrok i odpowiednia rehabilitacja może usunąć skutki uboczne. Do tego niezbędne będą jednak środki z zadośćuczynienia, którego bez wątpienia się Wam należy.

Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych jest gwarancją sprawiedliwości i najwyższego odszkodowania. Korzystamy z pomocy najlepszych specjalistów z branży, aby nasi Klienci mogli skupić się na tym, co najważniejsze. Zapewniamy profesjonalną i bezpłatną analizę Twojej sprawy oraz pomoc z zakresu prawa medycznego. Nasi prawnicy od 20 lat prowadzą sprawy błędów medycznych odnosząc liczne sukcesy.

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

Pokaż 0 Komentarze
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!

Leave a Comment