Porażenie Erba

Czas trwania sprawy cywilnej o błąd medycznyCzas trwania sprawy cywilnej o błąd medyczny
 

Ile wynosi czas trwania sprawy cywilnej o błąd medyczny? To częste pytanie zadawane przez naszych Klientów. Niestety sytuacja w sądach znacznie się pogarsza, co potwierdzają liczne statystyki. Spowodowane jest to przede wszystkim faktem, iż bardzo długo czeka się na opinię biegłego, a zdarza się niestety dość często, że jest ona i tak nieprzydatna dla sprawy. Bywa, że na kolejną rozprawę trzeba czekać ponad pół roku. W ten sposób czas trwania sprawy cywilnej o błąd medyczny znacznie się przedłuża.

Należy podkreślić, że nie jest to wina czy zła wola sędziego. Winne są braki kadrowe. Brakuje przede wszystkim pracowników administracyjnych, którzy odpowiedzialni są chociażby za wysłanie pisma do strony. To bardzo spowalnia całą sprawę, bo czasami na wydrukowanie i przedłożenie pisma do podpisu sędziego, trzeba czekać nawet kilka miesięcy.

Przerwa między rozprawami trwa około pół roku, zaś przeprowadzenie dowodu z zeznań świadków nie jest możliwe na jednej rozprawie, co sprawia, że samo przeprowadzenie dowodu z zeznań świadków może  potrwać nawet 2 lata.

bezpłatna konsultacja prawna

Czas trwania sprawy cywilnej o błąd medyczny – wygrana, i co dalej?

W przypadku wygranej sprawy w I instancji trzeba przygotować się na kolejne lata walki i czekania, gdyż apelacja szpitala czy też ubezpieczyciela, jest niemalże pewna. Na rozpatrzenie apelacji czeka się zazwyczaj około roku. Dość często wnosi się również skargę kasacyjną do Sądu Najwyższego, co dodatkowo wydłuża całą sprawę.

Mimo że sprawy o błędy medyczne są często trudne, a z pewnością długie, nie należy się tym zniechęcać. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i uwzględnić fakt, że czas trwania sprawy cywilnej o błąd medyczny może wynosić nawet 5 lat. Mimo wszystko warto walczyć o swoje prawa i nie poddawać się.

zadzwoń teraz

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli uważasz, że w Twoim przypadku zawinił personel medyczny i spowodowało to ciężki uszczerbek na zdrowiu, to jak najszybciej powinnaś zaufać naszym ekspertom.

W Krajowym Rejestrze Osób Poszkodowanych znajdziesz prawników ds. błędów medycznych z wieloletnim doświadczeniem, którzy specjalizują się w błędach medycznych.

Bezpłatnie przeanalizujemy Twoją dokumentację i wskażemy w jaki sposób możesz dochodzić swoich roszczeń!

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

Pokaż 0 Komentarze
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!

Leave a Comment